Nagyon sok esküvőt szervező pár keres az esküvőjéhez vőfélyt, valamint ceremóniamestert. De vajon mit csinál a vőfély és a ceremóniamester az esküvőn? Sok ajánlatkérést kapunk és ebből leszűrhetjük, hogy nem minden házasulandó tudja mit is csinál, vagy lehet jobb úgy megfogalmaznom, mit kellene megcsinálnia a vőfélynek vagy a ceremóniamesternek. Sokszor annyi az elvárás, hogy tartsa össze a csapatot, de ez édeskevés…

Milyen feladatot végez a vőfély és a ceremóniamester?

vőfély

Első körben tisztázzunk valami fontosat, aki vőfélykedik, annak lehet még sok is lesz az alábbi „feladatkör leírás”. Egy biztos mi, a Vőfély Megoldás csapatnál, nem vőfély k-e-d-ü-n-k, mert nem kicsinyítő képzővel tekintünk a erre a foglalkozásra. Mi úgy hisszük, hogy a vőfély foglalkozás egy szakma.

Szerintünk minden párnak ez lehetne a minimum elvárása a vőfélyüktől, illetve ceremóniamesterüktől és minden esküvőre készülő pár megérdemelne olyan ceremóniamestert, vagy vőfélyt akinek a minimum elvárása legalább ennyi.

Akkor jöjjön a vőfély munkaköri leírás, ötös csomagokban
  1. esküvő előtt bekapcsolódik a szervezésbe és az ötleteivel, tanácsaival segít benneteket;
  2. esküvői menetrend összeállításában közreműködik;
  3. a programterv alapján az esküvői szolgáltatókkal esküvő előtt egyeztet;
  4. felkészül az esküvőtökre külsőleg, belsőleg egyaránt;
  5. előadja a verseit (sajnos sokan azt hiszik ennyi a vőfély dolga);

 

  1. ismerve a szokásokat és az illemszabályokat „rendezőként” a különféle programok előtt, a násznép érintett tagjaival közli, mi a szerepük, feladatuk és mit csináljanak;
  2. események előtt egyeztet azon szolgáltatókkal, akik közreműködőként az eseményben érintettek;
  3. megfelelően előkészíti a programokat, ott legyenek a szükséges eszközök, a kellékek, és az emberek;
  4. megfelelően tájékoztatja a vendégeket a következő eseményről;
  5. váratlan eseményeknél, vagy nem-megfelelőség esetén megoldja a helyzetet, csak akkor tájékoztat benneteket, ha nagy gebasz van, és a tapasztalatából adódóan több megoldási alternatívát is vázol nektek;

 

  1. koordinálja és irányítja a násznép mozgását;
  2. figyelemmel van az idősebbekre, a gyerekekre, mozgásukban korlátozottakra, és képes kezelni a más tudatállapotba került személyeket;
  3. az esküvői helyszín és a lakodalmi helyszín vezetőjével, személyzetével kooperatívan együttműködik;
  4. észreveszi a vendégek komfortérzetét negatívan befolyásoló dolgokat (pl. elfogy a szappan a mosdóba, durvábbat most nem írok) és intézkedik a helyzet megoldásra;
  5. nem csak ott van az esküvőtökön, hanem proaktívan van jelen;

A fentieket elolvasva megállapíthatod, hogy ha az 5. pontot kivesszük, akkor a ceremóniamester általános tevékenységét is sikerült leírni.

Kérlek, olvasd el alaposan a fenti 15 pontot és gondolj bele mennyi tevékenységet írtunk össze, úgy, hogy nincs kibontva részleteiben. Személy szerint egy esküvő után patakokban folyik rajtam a víz, tocsog az öltönyöm az izzadságtól.

Kedves olvasó még annyit, hogy ha ceremóniamestert, vagy vőfélyt keresel, használd ezt a 15 pontot, legyen ez a minimum elvárásod!

Erre a sorra koppintva tudsz ajánlatot kérni a leírásnak megfelelő szolgáltatótól.

vőfély, ceremóniamester keresőknek

Pin It on Pinterest